רפלקסולוגיה הוליסטית

רפלקסולוגיה הוליסטית

רפלקסולוגיה הוליסטית היא שיטה לגירוי כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ולהמרצתם. זוהי אחת משיטות הטיפול העתיקות בעולם.
 
לפי תורת הרפלקסולוגיה ההוליסטית כפות הרגליים אינו רק איבר פיזי בגוף, אלא משמשות כראי למצבנו הגופני והנפשי ובעזרתן ניתן ללמוד על מצבו של האדם בהיבטים הפיזיים, הרגשיים, המנטאליים, הרוחניים והסביבתיים. כפות רגלינו מספרות הכול: איך אנו מרגישים, חושבים, מה חשוב לנו, הפוטנציאל שאנו נולדים עמו, איך אנו ממשים אותו, ואם לא, מדוע. 
 
עבודה ברפלקסולוגיה הוליסטית על אזורים ונקודות בכף הרגל מפעילה את כוח הריפוי הטבעי של הגוף, נותנת פתרון לבעיות בריאותיות, רגשיות, ומאפשרת גירוי הפוטנציאל האישי והגעה למימוש עצמי.
 
טיפול ברפלקסולוגיה הוליסטית מתחיל בתהליך איבחון בכף הרגל על מנת לאתר את הסימפטומים מהם סובל המטופל.
 
לאחר תהליך האבחון מתחיל תהליך העבודה. בעזרת לחיצות על אזורים בכף הרגל וטכניקות עבודה המתאימות לאיזון ארבעת האלמנטים (אדמה, מים, אש, אויר) ניתן להשפיע על חלקים מקבילים בגוף ולגרום להם להגיב.

ברפלקסולוגיה יש שתי גישות טיפול:

גישה סיפמטומטית:

הגדרת הבעיה נעשית לאחר איבחון בכף הרגל של המטופל או באמצעות אבחנה רפואית. שיטת הטיפול נעשית ע"י לחיצה באיזורים מסויימים בכף הרגל המשקפים את האיבר הפגוע במטרה לגרום לו להגיב (להמריץ או להרגיע).

גישה הוליסטית:

העיקרון המנחה הוא שכל מצב פיזי נוצר ע"י ניסיונו של האדם לפצות את עצמו על פוטנציאל שלא מומש או סיפור לא סגור. הגדרת הבעיה מתבצעת על ידי איבחון בכף הרגל כדי להעלות על פני השטח דפוסי התנהגות שתרמו לאי מימוש, לטראומות, פחדים, וכד'.
הטיפול מתבצע בכפות הרגליים על ידי טכניקות המתאימות לחוסר האיזון של האלמנטים הקשורים לסימפטומים.

  

 
גישת הטיפול שבה אני מטפלת היא הגישה ההוליסטית. בשיטת טיפול זו המטפל אינו האדם המתקן את המצב, אלא רק משתתף בתהליך שהמטופל עובר תוך כדי טיפול. תהליך הטיפול הוא תהליך חוויתי בו האדם לומד להכיר את הסיבות לסימפטום איתו הגיע, לומד להתחבר לתחושות הגוף (חום,קור, זרמים) והרגש (פחד, כעס, התנגדות, קבלה, חוסר עשייה).
 
כשאדם לומד לשים לב לאיתותי הגוף במהלך דפוסים בחייו ולשנות את התנהגותו האוטומטית, הסימפטום יעלם והאנרגיה שבוזבזה לתחזק את הסימפטום תזרום בחופשיות.

השיטה יעילה במיוחד:

ליצירת זרימת דם טובה, חיזוק המערכת החיסונית והעלאת האנרגיה בגוף

למצבים של כאבי ראש, מגרנות, כאבי שרירים, כאבי גב/צוואר, בעיות מפרקים, שרירים תפוסים, פיברומיאלגיה

למצבים של בעיות במערכת העיכול: עצירות, כאבי בטן, מעי רגיש, קרוהן

למצבים של חוסר איזון הורמונאלי: תסמונת קדם ויסתית, כאבי מחזור, הריון

למצבים של מתח ולחץ

למצבים של גירוי הפוטנציאל המולד ומימוש עצמי

לשינוי הדפוס ההתנהגותי שיצר את הסימפטום הפיזי

מה אומרים המטופלים?

דילוג לתוכן