רפלסולוגיה הוליסטיתרפלקסולוגיה הוליסטית היא שיטה לגירוי כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ולהמרצתם.
 
לפי תורת הרפלקסולוגיה ההוליסטית כפות הרגליים אינו רק איבר פיזי בגוף, אלא הם גם משמשות כראי למצבנו הגופני והנפשי. למעשה, כפות רגלינו מספרות הכול: איך אנו מרגישים, חושבים, מה חשוב לנו, הפוטנציאל שאנו נולדים עימו, איך אנו ממשים אותו, ומדוע.
 
טיפול ברפלקסולוגיה הוליסטית מתחיל בתהליך איבחון בכף הרגל על מנת לאתר את הסימפטומים מהם סובל המטופל.
 
לאחר תהליך האבחון מתחיל תהליך העבודה. בעזרת לחיצות על אזורים בכף הרגל וטכניקות עבודה המתאימות לאיזון ארבעת האלמנטים (אדמה, מים, אש, אויר) ניתן להשפיע על חלקים מקבילים בגוף ולגרום להם להגיב.

 

רפלקסולוגיה הוליסטית - שתי גישות:

גישה הסימפטומטית - הגדרת הבעיה נעשית לאחר איבחון בכף הרגל של המטופל או באמצעות אבחנה רפואית. שיטת הטיפול נעשית ע"י לחיצה באיזורים מסויימים בכף הרגל המשקפים את האיבר הפגוע במטרה לגרום לו להגיב (להמריץ או להרגיע).
 
הגישה ההוליסטית - העיקרון המנחה הוא שכל מצב פיזי נוצר ע"י ניסיונו של האדם לפצות את עצמו על פוטנציאל שלא מומש או סיפור לא סגור. הגדרת הבעיה מתבצעת על ידי איבחון בכף הרגל כדי להעלות על פני השטח דפוסי התנהגות שתרמו לאי מימוש, לטראומות, פחדים, וכד'.
הטיפול מתבצע בכפות הרגליים על ידי טכניקות המתאימות לחוסר האיזון של האלמנטים הקשורים לסימפטומים.
 
בשיטת טיפול זו המטפל אינו האדם המתקן את המצב, אלא רק משתתף בתהליך שהמטופל עובר תוך כדי טיפול. תהליך הטיפול הוא תהליך חוויתי בו האדם לומד להכיר את הסיבות לסימפטום איתו הגיע, לומד להתחבר לתחושות הגוף (חום,קור, זרמים) והרגש (פחד, כעס, התנגדות, קבלה, חוסר עשייה).
 
כשאדם לומד לשים לב לאיתותי הגוף במהלך דפוסים בחייו ולשנות את התנהגותו האוטומטית, הסימפטום יעלם והאנרגיה שבוזבזה להדחיק את הסימפטום תזרום בחופשיות.
 
המלצה על טיפול בגידים קרועים - אירית מנדלוביץ:
 
 
מכתב המלצה על טיפולי רפלקסולוגיה (תמרה לנגזם (בן זקן) - ראשון לציון):
"ליאורה איזנה לי את הגוף והתחושה האיומה חלפה. בעקבות זאת החלטתי לנסות לטפל בדברים נוספים, ביניהם הקיבה, באסטמה ובאוזניים סתומות. צורת הטיפול התאימה לי מאד. חשוב לי לציין כי אני חשדנית מטבעי ולא נותנת אמון בקלות. ליאורה השכילה לטפל בי לפי הקצב והיכולת שלי להסתגל ולהתאקלם בטיפול."
 
מכתב המלצה על טיפולי רפלקסולוגיה ובוייה (אפרת אזרן - ראשון לציון):
"עברתי אצל ליאורה סידרת טיפולים ברפלקסולוגיה ובשיטת בוייה. כבר לאחר שניים-שלושה טיפולים הרגשתי שינוי משמעותי הן מבחינה פיסית והן מבחינה רגשית-מנטלית."