כולנו מחפשים להתחדש במשהו לקראת השנה החדשה. טיול שחלמנו עליו, ריענון או שיפוץ הבית, זוגיות, קריירה חדשה. התחדשות מפיחה בנו חיים. אך כמה מאתנו נשארים ברמת הפנטזיה להתחדש ולשנות ולא עושים אם זה כלום?

כמה מאתנו פוסלים זאת על הסף בטענה "לא עכשיו", "זה לא מתאים", "זה מפחיד", "אני לא מספיק מוכשר", "זה לא יצליח", וכו' ? לכמה מאתנו יש את הרצון לשנות ולהתחדש אבל אין את האנרגיות לנוע בכיוון?

כשהרצון להתחדש ולשנות קיים אבל אנחנו לא מצליחים לממש אותו, אנחנו חווים תסכול. התסכול יכול להתבטא בגוף בעייפות, כבדות, כאב או מחלה. אפשר להפטר מכל התירוצים שיצרו את התסכולים והכאבים, אפשר לא לפחד משינויים וכל זאת בעזרת טיפול במגע.

הגוף הוא יומן אנושי, כל תא בגוף צובר זיכרונות וחוויות. חלקם יפים וטובים כגון ילדות טובה, הצלחה, אהבה וסיפוק וחלקם פחות, כגון חוויות ילדות קשות, משפט שפגע בנו ונחרט בזיכרון, כישלונות קודמים, פחדים, כעסים.

הזיכרונות האלו יכולים להניע אותנו לפעולה או להצטבר בגוף ולעכב.

ניקח לדוגמא אישה העובדת כמזכירה בחברת ביטוח. במהלך עבודתה למדה עיצוב פנים. העיצוב הפיח בה חיים חדשים ומילא אותה אבל הפחד לשנות, להתמודד עם מסגרת חדשה, תקציב, משאיר אותה במקום עבודתה הנוכחי.

התסכול חגג ואיתו התחילו לפתע גם כאבי גב תחתון.

הגב התחתון בראיה ההוליסטית הינו מקום הצובר זיכרונות הקשורים לדאגה לביטחון, קיום כלכלי, דאגה לעתיד. 

אבחון רפלקסולוגי בראיה הוליסטית מאפשר להבין את הקשר בין הסימפטום הפיזי וסיפור חייו של האדם. כפות רגלינו מספרות איך אנו מרגישים, חושבים, מה חשוב לנו, מהם היכולות שאיתם נולדנו ומה הסיבה לחוסר המימוש, כמו טראומה, אורך חיים, חינוך, הרגלים והרבה "צריך" במקום "רוצה".

המגע  מאפשר מודעות והכרה ביכולות שלנו ממקום שאינו לוגי או שיפוטי.

טיפול במגע מעורר את הפוטנציאל הגנטי, מחזק את האיכויות והכישרונות שלנו ומאפשר לרגשות, לחוויות השליליות והמעכבות הצבורות בגוף לעלות ולהשתחרר.

האנרגיות שהשתמשנו בהן לתחזק את הפחדים, הכאבים ושאר תירוצים, יכולות לשמש אותנו עכשיו להנעה ופעולה למען שינוי, התחדשות ומימוש עצמי.