אם ילדכם סובל מדלקות אוזניים חוזרות או הצטברות נוזלים, שמיעתו רחוקה מלהיות חדה וטובה.

ילד ששמיעתו עמומה מתקשה לשמוע הוראות ולכן לא מגיב להן, רעשים חזקים וצלילים צורמניים עשויים לגרום בהלה וכהגנה הילד מתכנס בעצמו כמו בתוך קונכייה.

במקרים מרובים שמיעה עמומה גורמת לעצבנות יתר. זכרו איך אתם מרגישים כשהאוזניים סתומות בגלל הצטננות. ילדים רבים מאובחנים כסובלים מהפרעת קשב וריכוז או אי וויסות חושי כשהמקור לבעיה הוא ליקוי בשמיעה עקב נוזלים באוזן התיכונה.

אבחון שגוי משמעותו טיפול שגוי או אי טיפול בבעיה עצמה – נוזלים באוזן התיכונה.

אם התמזל מזלו של הילד ו"עלו" על הנוזלים באוזניים, הטיפול השכיח הוא טיפול תרופתי או ניתוח כפתורים (הכנסת צינוריות דרך נקב בעור התוף על מנת לנקז את הנוזלים ולאוורר את האוזן התיכונה). הורים יקרים, ישנה אפשרות נוספת, טיפול בעזרת נרות הופי. שיטה ביתית ופשוטה המונעת הצטברות נוזלים באוזניים.

הנר פועל על עור התוף, האוזן התיכונה, חצוצרת השמע ומערכת הסינוסים. מטרת הטיפול הינה אוורור האוזן התיכונה ומניעת הצטברות מחודשת של נוזלים. את קצה נר ההופי מחדירים לחלקה החיצוני של תעלת האוזן ומדליקים את הקצה העליון של הנר. בעירת הנר גורמת לזרימת אוויר לעבר תעלת השמע.

הנר יוצר יניקה קלה (אפקט הארובה) המאפשר לעשן לעסות בעדינות את עור התוף. תנועת הלהבה יוצרת תנודה של עמוד האוויר בנר הגורמת גם כן לרטט בעור התוף. פעולה זו מאפשרת איוורור האוזן התיכונה, הפחתת לחצים וויסות הלחץ באוזניים  ובסינוסים.

החום יוצר תחושה נעימה, מרחיב במעט את כלי הדם ומאפשר ספיחה של הנוזלים למערכת הלימפה. העיסוי הלימפתי בסיום הטיפול, מזרז את עבודת הלימפה.

הטיפול מועיל במצבים של נוזלים באוזניים, סינוסיטיס, איזון לחצים באוזניים ,כאב ראש, טיניטוס, מצבי לחץ ומתח. מטופלים מדווחים על הפחתה מידית של לחץ וכאב (אוזניים וראש), נשימה חופשית דרך האף, הפחתת גודש באף, סינוסים פתוחים, ומספרים שהטיפול בנרות הופי מרגיע ותורם לכושר הריכוז. יתרונות הטיפול ידועים כבר למעלה מ-19 שנים ואושרו על ידי רופאים ברחבי העולם.

הטיפול בעזרת נרות הופי נעים ומרגיע, מאפשר הקלה מידית ומתאים לכל גיל, במיוחד לילדים הסובלים מנוזלים באוזניים ודלקות חוזרות.

שמיעה חדה ונקיה מאפשרת קשב, ריכוז ורוגע.