אם ילדכם סובל מדלקות אוזניים חוזרות או הצטברות נוזלים, שמיעתו רחוקה מלהיות חדה וטובה.

ילד ששמיעתו עמומה מתקשה לשמוע הוראות ולכן לא מגיב להן, רעשים חזקים וצלילים צורמניים עשויים לגרום בהלה וכהגנה הילד מתכנס בעצמו כמו בתוך קונכייה.

במקרים מרובים שמיעה עמומה גורמת לעצבנות יתר. זכרו איך אתם מרגישים כשהאוזניים סתומות בגלל הצטננות. ילדים רבים מאובחנים כסובלים מהפרעת קשב וריכוז או אי וויסות חושי כשהמקור לבעיה הוא ליקוי בשמיעה עקב נוזלים באוזן התיכונה.

אבחון שגוי משמעותו טיפול שגוי או אי טיפול בבעיה עצמה – נוזלים באוזן התיכונה.

אם התמזל מזלו של הילד ו"עלו" על הנוזלים באוזניים, הטיפול השכיח הוא טיפול תרופתי או ניתוח כפתורים (הכנסת צינוריות דרך נקב בעור התוף על מנת לנקז את הנוזלים ולאוורר את האוזן התיכונה). הורים יקרים, ישנה אפשרות נוספת, טיפול בעזרת נרות הופי. שיטה ביתית ופשוטה המונעת הצטברות נוזלים באוזניים.

טיפול באמצעות נרות הופי הוא טיפול נעים ולא פולשני המשמש לטיפול במגוון לטיפול במגוון רחב של בעיות אף אוזן וגרון.

נרות הופי יכולים לסייע בתהליך הריפוי לבעיות הבאות:

- נוזלים באוזניים

- שעוות יתר באוזניים

- כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורת

 - סינוסיטיס

- שמיעה עמומה

- לחץ ומתח

- צילצולים באוזן (טיניטוס)

נרות הופי עובדים על עור התוף, האוזן התיכונה, חצוצרות השמע ומערכת הסינוסים. מטרת הטיפול היא לאוורר את האוזן התיכונה ולמנוע הצטברות מחודשת של נוזלים באוזן.

את הנר מחדירים לחלקה החיצוני של תעלת האוזן, והנר יוצר יניקה קלה (אפקט הארובה) המאפשר לאדים לעסות בעדינות את עור התוף ואת תעלת השמע.

פעולה זו משרה תחושה נעימה של חמימות וגורמת לאיזון של לחץ במצח, האוזניים והסינוסים. אפקט הארובה מרגיע ומועיל לכאב אוזניים, כאב ראש, רעש באוזן, מתח ועצבנות. החום שהנר יוצר מרחיב במעט את כלי הדם ומאפשר ספיחה של נוזלים למערכת הלימפה.

שילוב של עיסוי לימפתי באיזור הפנים בסיום הטיפול בנרות הופי מזרז את עבודת הלימפה ומסיי ליעילות הטיפול באוזניים.

יתרונות אלה ידועים כבר למעלה מ-19 שנים ואושרו על ידי אלפי רופאים ברחבי העולם.