סוד הבריאות טמון במערכת הלימפה, משמע – מערכת לימפה בריאה מובילה לחיים בריאים.

מהי מערכת הלימפה? בגופנו ישנן שתי מערכות זרימה, הפועלות זו בצד זו באינטגרציה מושלמת.

מערכת הדם, הכוללת בעיקר את תאי הדם האדומים המובילים חמצן לגוף ומפנים את פסולת תהליך הנשימה (co2)  ומערכת הלימפה, הכוללת שישה מרכזי לימפה וצינורות לימפה - שתפקידה להוליך את נוזל הלימפה ולהוביל תאים של המערכת החיסונית אל קשרי הלימפה ומשם אל מחזור הדם.

בכך מסייעת המערכת לנקז את עודפי הנוזלים הנוצרים ברקמות ומאפשרת תגובה חיסונית יעילה כנגד פתוגניים שפלשו לגוף. מערכת הלימפה עובדת בשיתוף פעולה עם שאר האיברי והחומרים, כולל הורמונים, והיא חשובה מאוד לתפקוד הבריא של הגוף.

במהלך השנים, כאשר רוב יומנו מתבסס על ישיבה ופחות על תנועה, מערכת הלימפה מתעייפת ורמת הזרימה שלה יורדת.

שיטת בוייה היא קומבינציה של עיסוי ולחיצות על בלוטות מערכת הלימפה בגוף המטופל, המטרה לנקז מהם נוזלים חזרה למערכת הדם. שיטת בוייה פותחה על ידי רוברט יאלטינק מהולנד.

מערכת הלימפה מנקזת נוזלים מכל חלקי הגוף ומשיבה אותם למחזור הדם. המערכת כוללת צינורות לימפה בהם זורם הנוזל הלימפטי ובלוטות לימפה.

בלוטות הלימפה שייכות למערכת החיסון, הן מייצרות תאי דם לבנים שתפקידם להגן על הגוף מזיהומים שונים. הבלוטות פועלות כמחסום נגד "גורמים זרים" וחומרי פסולת הנעים בדרכי הלימפה.

שיטת בוייה פותחה במטרה לחזק את המערכת החיסונית וזרימת הדם ולהביאם למצב בו המערכות מתפקדות באופן תקין. כדי להפיק את המיטב משיטת טיפול ייחודית זו מומלץ לקבל 3 טיפולי בוייה עוקבים במחזור טיפול אחד.

"מי שנשאר לאורך זמן הוא לא החזק אלא הסתגלן" (דרווין)

סתגלן הוא אדם המסוגל להתאים עצמו לכל מצב, לזרום עם מצבים, להתגמש ולהתכופף כשצריך. דרך כפות הרגליים ניתן לראות עד כמה האדם גמיש וזורם בתחומים שונים בחייו. חוסר זרימה בחיים ובכלל יכול להוביל למערכת חיסון לא מאוזנת.

מערכת חיסון לא מאוזנת היא מערכת שנלחמת כל הזמן, נמצאת במצב הישרדות. בסופו של דבר נחלשת. מערכת חיסון שיצאה מאיזון עשויה לתקוף מערכות בגוף ולהוביל למחלות אוטואימוניות. במחלות אוטואימוניות כמו טרשת נפוצה, מערכת החיסון תוקפת את המיאלין במערכת העצבים המרכזית בגוף (אוויר). הפגיעה משפיעה על מערכת התנועה - חולשת שרירים, התכווצויות שרירים כואבות (אש), בעיות בשלפוחית השתן ובמעי, בצקות עקב חוסר תנועה (מים), חוסר שליטה בסוגרים, עייפות וקשיי הליכה (אדמה).

מערכת חיסונית בריאה ומאוזנת מתבטאת ביכולת הסתגלות לשינוי, בזרימה והגמישות בכל תחום בחיים.