המאמר הזה הוא בשבילך!

בהיבט הרפואי, אנמיה נגרמת בשל חוסר בתאי דם אדומים. ייתכן והאדם הסובל מאנמיה יתלונן על חיוורון, חולשה, עייפות, סחרחורת, חוסר תיאבון ובחילה.

ניתן לטפל באנמיה ע"י מתן תוספי ברזל, שינוי בתזונה, טיפולים משלימים כמו רפואה סינית, נטורופתיה וכדומה. אולם, כשאדם סובל מאנמיה כדאי לבדוק גם אנמיה בהיבט הרחב יותר, ההיבט ההוליסטי.

כשאנחנו מתייחסים לאדם כטיפוס "אנמי", אנחנו מתכוונים לאדם ללא חיות, חלש, עייף, ללא שמחת חיים, אדם שאין בו נחישות ואומץ.

האיבחון הרפלקסולוגי מאפשר הסתכלות ברמה הפיזית וההוליסטית על דפוסי החיים ודפוסי ההתנהגות שיצרו את הבעיה הפיזית (במקרה זה - אנמיה).

האיבחון מאפשר להגיע לשורש הבעיה, הסיבה שהאיבר או מערכת, לא עובדים כראוי ולפתור את הבעיה מהשורש במקום לטפל רק בתסמינים של הבעיה.

מבחינה רפלקסולוגית, יסוד המים מייצג את מערכת העיכול הסינון והניקוז וגם את נוזלי הגוף: דם, מים, שתן, נוזל הלימפה, מיץ מרה, הורמונים ונוזל שדרה.

יסוד המים: עולם הרגשות, הפחדים, כעסים, תסכולים, האשמות.

יסוד המים בכף הרגל ממוקם על קשת כף הרגל והוא מציג כיצד אנחנו מעכלים חוויות ורגשות בחיים.

יסוד המים מלמד על יכולת הקבלה והנתינה של האדם, על כוחות הנפש שלו, נחישותו, מידת החוסן הגופני והנפשי, מידת היכולת לשרוד את מסע החיים. מים יכולים להיות חזקים ובעלי עוצמה אך גם חלשים ושקטים.

יסוד מים מאוזן יעיד על יכולת עיכול טובה של מזון פיזי, חוויתי, מחשבתי ורעיוני, יכולת ללכת עם תהליכים דרך ארוכה ויסודית, יכולת למידה והטמעה, הסתגלות למצבים משתנים, הנאה מהחיים, יצירתיות, חשק ותשוקה, שמחה ואושר.

כשיסוד המים מאוזן, יתבטא הדבר בכף הרגל, בקשת ארוכה, בהירה ובנגיעה נרגיש מעט לחות וקרירות.

כשיסוד המים בחוסר איזון (עודף מים), יתבטא הדבר בכף הרגל, באזור קשת חיוור, קר ורטוב.

מבחינה פיזית, חוסר האיזון יכול להעיד על סירקולציה חלשה של הדם, אנמיה, חולשה בעקבות מחלה או ניתוח, עייפות נפשית לאחר מתח מתמשך או לחץ דם נמוך, שלשולים וחוסר תיאבון.

מבחינה הוליסטית, חוסר האיזון יכול להעיד על חוסר ויטאליות, עייפות וחוסר הנאה מהחיים, היסחפות רגשית, השפעה מגורמים חיצוניים, חוסר יציבות והחלטיות, חוסר יכולת להתמודד עם מצבים חדשים בחיים, תלותיות, אדם שלוקח את כל האשמה על עצמו.

אדם כזה עלול לסבול מחרדות ופחדים רבים שיפגעו בתפקודו ויצמצמו את מרחב המחיה שלו. אדם שחי ליד החיים, או "אנמי" - אם תרצו.

באמצעות טיפול ברפלקסולוגיה הוליסטית, ניתן לאזן את יסוד המים הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית.

ניתן לאזן את עוצמת הרגשות (פחדים, כעסים, תסכולים והאשמות), ליצור עיכול פירוק וספיגה טובים יותר, ברמת המזון והחוויות בחיים, להחזיר את הוויטאליות, ההנאה, התיאבון והצבע לחיים.

ניתן לאזן את האנמיה והאנמיות בחייו של האדם.